شرکت هیوندای کره‌جنوبی، از طرح کارآفرین برتر ایران استفاده کرد

یک کارآفرین برتر در کشور گفت: اسپانسر و حامی در کارآفرینی نقش بسیار مهمی دارد.
دکتر "مجید واثقی"، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه همدان، افزود: دغدغه اکثر کارآفرینان مسئله طرحهایشان است و بیشتر کارآفرینان بضاعت مالی ندارند.
این کارآفرین برتر پیرامون طرح ابداعی‌اش، گفت: این طرح مقاومسازی و استحکام‌بخشی به آلیاژ آلومینیوم است که ‌این آلیاژ جایگزین مناسب برای قطعات خودرو در صنعت خودروسازی است.
وی که عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی همدان نیز هست، بیان کرد: با توجه به اینکه وزن مخصوص آلومینیوم یک‌سوم فولاد است اگر جایگزین بخشی از قطعات خودرو شود، می‌توان در مصرف سوخت و انرژی صرفه‌جویی کرد.
واثقی ادامه داد:‌ در حال حاضر شرکت هیوندای کره‌جنوبی از نتایج این طرح در بخشی از تولیدات خودرو استفاده می‌کند در حالی‌که متاسفانه هیچ‌کدام از شرکتهای خودروسازی ایران از این طرح استقبال نمی‌کنند.
وی یادآور شد: ‌این طرح توسط فناوری نانو انجام گرفته و با استفاده از این فناوری آلیا‍ژ آلومینیوم استحکام‌بخشی شده است و در واقع استحکام آن را به فولاد نزدیک کرده‌ایم.
این کارآفرین برتر، برگزاری جشنواره‌های کارآفرینی را در صورتی مفید دانست که با حمایت مسئولان همراه باشد و اصل کار را شناخت و حمایت کارآفرین عنوان کرد.

/ 0 نظر / 15 بازدید